Święto Rodziny i Ekologiczny Piknik Rodzinny

Święto Rodziny (3)Dnia 6 czerwca 2014r. na terenie  ogrodu przedszkolnego Przedszkola Publicznegonr 12 z Oddziałami Integracyjnymi  im. M. Konopnickiej w Ostrowcu Św. działo się od samego rana….Wszystkie przedszkolaki z rodzicami, dziadkami, babciami, rodzeństwem lub innymi osobami towarzyszącymi bawiły się na podwójnej imprezie integracyjnej Święcie Rodziny i Ekologicznym Pikniku Rodzinnym pod hasłem „Dorośli i dzieci segregują śmieci” . W godzinach dopołudniowych  w czasie Święta Rodziny oprawę muzyczną i cykl wspaniałych zabaw przygotował i poprowadził zespół artystyczno – muzyczny „PATIGO” z Kielc. Dzieci i dorośli chętnie włączali się do zabawy z animatorami. Zdobywali nagrody, obserwowali kolorowy pokaz baniek mydlanych, przedszkolaki malowały „buźki”, zamieniając się w motyle, kwiaty czy dzikie zwierzęta. W godzinach popołudniowych podczas Pikniku Rodzinnego o tematyce ekologicznej, ogród przedszkolny wypełnił się zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Osiedla Słoneczne.

Wśród honorowych gości pani dyrektor Marzena Wójcik powitała:

  • wiceprezydenta miasta  Pawła Górniaka
  • pracownika Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Monikę Widerską – Irek
  • przedstawicieli Rady Osiedla Słoneczne Wiesława Wójcickiego (przewodniczącego) oraz Bożennę Majewską (wiceprzewodniczącą)
  • dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie Małgorzatę Turczyńską

Atrakcji była niezliczona ilość…zabawy muzyczne i ruchowe,  konkursy z nagrodami dla małych i dużych (przeciąganie liny, wielkie  sprzątanie,  konkurs plastyczny „Rodzinne malowanie”, pokaz mody ekologicznej „Eko – strój”, quiz wiedzy ekologicznej oraz dla wszystkich ciekawych świata – eksperymenty, doświadczenia, zabawy w Akademii Nauki).  Na zorganizowanych pod namiotami stoiskach można było:  oznakować swój rower przez funkcjonariuszy z Powiatowej Komendy Policji, pozbyć się elektrośmieci i w zamian za ozdobną roślinkę dzięki uprzejmości firmy REMONDIS,  zmierzyć ciśnienie u pani pielęgniarki K. Janiszewskiej, zakupić prace uczniów niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu.  Uczestnicy Pikniku mogli zapoznać się z wieloma materiałami edukacyjnymi dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego  udostępnionymi przez „Lasy Państwowe”.  Miłym przerywnikiem wspaniałej zabawy był poczęstunek ekologicznym chlebem ze smalcem i ogórkiem (przygotowanym przez panie kucharki z przedszkola) oraz dla chętnych wata cukrowa Występem artystycznym imprezę umiliły dzieci z klasy I i II oraz zespołu tanecznego „Gracja” z Szewnej oraz „Tańczące Brzdące” z przedszkola.

Dyrekcja oraz  pracownicy PP nr 12 serdecznie dziękują sponsorom, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. Byli to:

  • Urząd Miasta Ostrowca Św.
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej w Kielcach
  • Właściciele piekarni BOKSYCKA – Państwo Krystyna i Zygmunt Wykrota
  • Właściciele Gospodarstwa Ogrodniczego – Państwo Sylwia i Janusz Majewscy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Powrót na górę strony

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content