Sprzątanie Świata

DSCN1271W czwartek 27 września odbyła się w naszym przedszkolu akcja ,,Sprzątanie świata”. Miała ona na celu uwrażliwienie dzieci na sprawy związane z zaśmiecaniem Ziemi. Przedszkolaki rozumieją, jak istotne jest by nasze otoczenie było czyste i zdrowe, i ze każdy z nas ma na to wpływ. Temat ekologii przewijał się w każdej grupie w ciągu ostatnich kilku dni.
Dzieci zapoznały się z rożnymi informacjami na ten temat, m.in.:
— jak należy segregować śmieci;
— jakimi kolorami oznaczone są kontenery, i na które odpady są one przeznaczone;
— dlaczego ważne jest odpowiednie segregowanie śmieci, jaki to ma wpływ na nasze środowisko;
— jakie mogą być konsekwencje zanieczyszczenia Ziemi;
— jak możemy przyczyniać się do tego by nasza Ziemia była czysta, co należy robić by utrzymać ją zdrową.
Najpierw na sali gimnastycznej dzieci obejrzały prezentację multimedialna, która pozwoliła utrwalić wcześniejsze wiadomości na ten temat. Następnie w czasie zabaw ekologicznych dzieciaki zaprezentowały swoje praktyczne umiejętności z tym związane: segregowały czyste śmieci, budowały z nich ekologiczną fabrykę, w której nieużytki stają się surowcami do produkcji nowych rzeczy. Wszyscy złożyli przyrzeczenie, że nie będą zaśmiecać nasze planety i zwracać uwagę innym.
Na przedszkolnym placu zabaw eko- przedszkolaki wyposażone w rękawiczki ochronne podzieliły się na 2 grupy. Młodsze- zbierały do kolorowych worków odpady na przedszkolnym ogrodzie. Starszaki natomiast udały się na pobliski plac zabaw i tam sprawdzały i sprzątały na osiedle. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w całą akcję. Zadanie segregowania okazało się dla większości uczestników  proste, ale niektórym pomagali jeszcze starsi koledzy.

Pamiętajmy, że najmłodsi to baczni obserwatorzy, którzy uczą się każdego dnia również od nas — dlatego tak ważne jest to ,by poprzez codzienne działania dać im dobry przykład.

Dodaj komentarz

Powrót na górę strony

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content