„Niebieski Dzień” w Naszym Przedszkolu

Niebieski Dzień

„KAŻDY Z NAS JEST INNY I KAŻDY MA PRAWO TAKIM BYĆ”

Dnia 04.04.2023 roku w Przedszkolu Publicznym nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Od wielu lat w Naszym przedszkolu prowadzone są działania terapeutyczne i edukacyjne z dziećmi z ASD. Poprzez wspólne zajęcia, zabawy, uroczystości integrują się z rówieśnikami, ucząc się samodzielności, prawidłowych zachowań, komunikacji.

Budynek przedszkola- hol i sala gimnastyczna zostały udekorowane niebieskimi akcentami oraz pracami plastycznymi- „Pomocna dłoń” wykonanymi przez dzieci i nauczycieli grup. Cała społeczność naszego przedszkola miała na sobie niebieski akcent garderoby na znak jedności, solidarności i akceptacji. Celebrowanie Dnia Autyzmu niesie za sobą ważne przesłanie- jest nim nie tylko świadomość obecności tych wyjątkowych osób wśród nas, ale również wskazanie na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

Wszystkie dzieci zebrane na sali gimnastycznej poszerzyły swoją wiedzę na temat autyzmu oglądając kilkuminutowy film pt.: „Autyzm”. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach sensorycznych, które pomogły przenieść się do świata autyzmu i poczuć jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości: „Odgadnij, co to za zapach?”, „Rysowanie w rękawicy kuchennej”, „Magiczne pudełko”- wyszukiwanie z zasłoniętymi oczami ukrytych przedmiotów, „Czarodziejski worek”- odgadywanie jakie wylosowały zwierzątko, „ścieżka sensoryczna”. Zwieńczeniem obchodów „Niebieskiego Dnia” był wspólny taniec do utworu „Wielka siła”.

Niebieski Dzień
Niebieski Dzień
Niebieski Dzień
Niebieski Dzień
Niebieski Dzień
Niebieski Dzień
Niebieski Dzień
Powrót na górę strony

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content