Warsztaty „Jak zimują pszczoły?”

pszczoly

01.02. 2022 r.  dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich ,, Jak zimują pszczoły?” prowadzonych przez pszczelarza. Zajęcia te miały za zadanie zapoznanie przedszkolaków  z życiem pszczół i ich rolą dla środowiska przyrodniczego.

Pan pszczelarz pokazał nam swój strój i narzędzia ułatwiające mu pracę np. podkurzacz, podkarmiaczkę. Poznaliśmy też prawdziwy słomiany ul, obserwowaliśmy żywe pszczoły w klateczkach transportowych oraz duże obrazy przedstawiające pszczelą rodzinę. Życie tych owadów jest bardzo ciekawe, a ich rola dla całej naszej planety wprost nieoceniona. Przedszkolaki dowiedziały się z jakich członków składa się pszczeli rój oraz co należy do ich obowiązków. Królowa matka, tańczące i pracujące robotnice, trutnie leniuszki- to członkowie pszczelich rodzin. Dzieci wiedzą że o pszczoły trzeba dbać. Poznały też zasady bezpiecznego kontaktu z tym owadami. Każdy z nas uwielbia słodki miodek, który jest bardzo zdrowy. Ale czy tyko miód produkują te owady? Pyłek kwiatowy, wosk, propolis, to równie wartościowe pszczele produkty. Każdy mały ciekawski przedszkolak samodzielnie zrobił sobie świeczkę z plastra wosku na pamiątkę spotkania.

Takie zajęcia niewątpliwie rozbudzają ciekawość dziecka otaczającym światem i uczą poszanowania dla tych pożytecznych owadów od których zależy jakość naszego istnienia na naszej pięknej Ziemi. Wiele możemy nauczyć się od tych maleńkich istotek, jak chociażby pracowitości.

Co pszczoły robią zimą? Po co im miód i pierzga? Dziś właśnie dzięki panu pszczelarzowi poznaliśmy sekretne życie tych fascynujących owadów.

pszczola
pszczoly
Powrót na górę strony

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content