Spotkanie przedszkolaków w Bibliotece Pedagogicznej w ramach projektu edukacyjno- literackiego „Maria Konopnicka łączy pokolenia”

8 listopada 2022 r. Przedszkolaki z grupy „Kubusiów” i „Biedronek” wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej na kolejne spotkanie, w ramach projektu edukacyjno-literackiego „Maria Konopnicka łączy pokolenia”, którego pomysłodawczyniami i organizatorami są Biblioteka WSBiP i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach filia w Ostrowcu Św. Założeniami projektu są: wprowadzanie dzieci w otaczający świat poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Marii Konopnickiej, promowanie czytelnictwa, literatury polskich autorów, wzbogacanie wiedzy, słownictwa, integracja.
Tematyką dzisiejszego spotkania były wartości, postawa wobec rzeczywistości, strach analizowane w oparciu o książkę Magdaleny Młodnickiej pt. „Strach ma wielkie oczy. Książka, która dodaje odwagi”. Słuchacze Teatr UTW w ciekawych kreacjach ukazali uczestnikom naturę przedstawioną przez Marię Konopnicką. Z kolei podopieczni z grupy „Kubusie” przedstawili inscenizację do wiersza „Stefek Burczymucha”. Na zakończenie sama Maria Konopnicka wręczyła dzieciom dyplomy Przyjaciela Stefka, zaś przedszkolaki przekazały Paniom koordynatorkom projektu laurki.

Maria Konopnicka
Maria Konopnicka
Maria Konopnicka
Maria Konopnicka
Maria Konopnicka
Powrót na górę strony

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content