Rozstrzygnięcie konkursu „Cuda z dyni- najładniejsza dynia” w Przedszkolu Publicznym nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi

Konkurs dyniowy

Dynia – od lat coraz częściej gości w naszych domach. Głównie jako bohaterka kuchennych eksperymentów, ale nie tylko. Gatunków dyni jest mnóstwo. Podobnie zresztą jak sposobów jej zastosowania w kuchni czy medycynie. Zaś sama historia tego warzywa jest dłuższa i ciekawsza, niż się może wydawać.    

Pękata, okrągła, pomarańczowa, bogata w wartości odżywcze „królowa jesieni” – dynia była inspiracją do zorganizowania w naszym przedszkolu konkursu pod hasłem – ,,Cuda z dyni – najładniejsza dynia ”. Celem konkursu było: zdobywanie przez dzieci doświadczenia w zakresie twórczości plastycznej, rozwijanie ich wyobraźni i pomysłowości, umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych, spędzenie czasu na wesołej zabawie wspólnie z rodzicami, popularyzacja dyni, jej walorów żywieniowych oraz dekoracyjnych. Był to konkurs dla dzieci i ich rodziców zorganizowany przez nauczycielki p. Justynę Bitner, p. Katarzynę Chełminiak i p. Annę Miszczuk.

30 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, na który wpłynęło 28 prac. Dzieci przygotowywały dynie wraz z rodzicami w domu. Kreatywność i pomysłowość uczestników wzbudziła wielkie zaskoczenie. Na wystawie w przedszkolnym holu można było podziwiać prawdziwe cuda „wyczarowane” z tego jesiennego warzywa, m.in.: postacie bajkowe, zwierzątka, ludziki, karoce, statek…..

Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością w rzeźbieniu dyń. Prace były pomysłowe, misternie wykonane i bardzo pracochłonne. Wyłonienie laureatów konkursu było niezmiernie trudnym zadaniem, ponieważ wszystkie prace były piękne oraz starannie wykonane, a każdy pomysł na wykonanie był oryginalny i wyjątkowy. W związku z tym Komisja Konkursowa, postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników PIERWSZYM miejscem, pamiątkowymi dyplomami oraz biletami wstępu do bawialni Fiku Miku.

Dziękujemy Przedszkolakom i ich Rodzicom za udział w konkursie!

Gratulujemy wszystkim Zwycięzcom!

Serdecznie dziękujemy FIKU MIKU Ostrowiec za ufundowanie nagród i tym samym wsparcie naszych inicjatyw… Wywołaliście dziś radość na twarzach wszystkich laureatów!

Konkurs dyniowy
Konkurs dyniowy
Powrót na górę strony

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content