Rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu

image002

Minister Edukacji Narodowej ogłosiła rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu.

Nasze Przedszkole jest uczestnikiem akcji „Ćwiczyć każdy może”, prowadzonej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Akcja ma na celu promowanie aktywności fizycznej już od najmłodszych lat. Jest ona skierowana do dyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli oraz dzieci. Nasze przedszkole zadeklarowało przystąpienie do akcji i wykonuje zadania związane z rozwijaniem aktywności fizycznej wśród dzieci. W ten sposób powstaje mapa Polski pokazująca szkoły oraz przedszkola w poszczególnych miejscowościach zaangażowane w działania upowszechniające zdrowy styl życia. Zmiany na mapie można śledzić na stronie internetowej Roku Szkoły w Ruchu: www.szkolawruchu.men.gov.pl.

Minister Edukacji Narodowej przyznaje tytuł „Szkoła w Ruchu” szkołom albo „Przedszkole w Ruchu” przedszkolom, które podejmą działania na rzecz aktywności fizycznej.

Tytuł stanowi wyróżnienie dla szkół i przedszkoli, które w istotny sposób przyczyniają się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej.

ABY OTRZYMAĆ TYTUŁ „PRZEDSZKOLE W RUCHU”, PRZEDSZKOLE MUSI SPEŁNIĆ WYMAGANE  KRYTERIA I UDOKUMENTOWAĆ TRZY Z PODANYCH W REGULAMINIE ZADAŃ.

Wśród zadań obowiązkowo musi znaleźć się zadanie z obszaru nr 1.

Wychowanie fizyczne – zajęcia organizowane w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego. (obszar nr 1).

Zadania dla nauczycieli edukacji przedszkolnej:

-przekazanie udokumentowanych przykładów dobrych praktyk przedszkola związanych z aktywnością fizyczną społeczności przedszkolnej, które dowodzą, że aktywne zajęcia wychowania przedszkolnego mogą być ciekawe i atrakcyjne; napisanie dwóch scenariuszy aktywnych zajęć wychowania przedszkolnego (foto, video, scenariusz zajęć).

Edukacja zdrowotna (obszar nr 3).

Zadania dla nauczycieli edukacji przedszkolnej:

-napisanie dwóch scenariuszy zajęć dotyczących roli aktywności ruchowej w życiu, wraz z dokumentacją foto/video z ich realizacji na aktywnych zajęciach wychowania przedszkolnego;

Zajęcia zorganizowane (obszar nr 6).

Zadania skierowane do przedszkoli współpracujących z placówkami wychowania przedszkolnego lub: bibliotekami, domami kultury, związkami harcerskimi, związkami sportowymi, organizacjami pozarządowymi (za pośrednictwem przedszkoli):

-zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu dla dzieci z zakresu aktywnego trybu życia, bezpieczeństwa lub zdrowia.

Aktywność w gronie rodziny (obszar nr 8).

Zadania dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i/lub dyrektorów przedszkoli:

-zorganizowanie w przedszkolu  imprezy z udziałem najbliższych członków rodziny.

Organizatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Organem wspierającym akcję jest Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Dodaj komentarz

Powrót na górę strony

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content