Paraspartakiada 2018

DSCN870524 maja w ogrodzie przedszkolnym odbyła się „PARASPARTAKIADA 2018”. Celem cyklicznie organizowanej PARASPARTAKIADY jest przede wszystkim integracja wszystkich przedszkolaków. Poprzez sportową rywalizację, chęć i gotowość pokonywania barier oraz popularyzowanie sportu, dzieci niepełnosprawne mają szansę pokazać, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Impreza zapewniła jej uczestnikom możliwość poczucia smaku rywalizacji i zwycięstwa, a także świetną zabawę. Po powitaniu i przeprowadzonej rozgrzewce każda grupa integracyjna przywitała pozostałych wymyślonym przez siebie sportowym okrzykiem:
„Pszczółki’: Cały rok na sportowo to zdrowo
„Żabki”: Żabki o kondycje dbają, różne sporty uprawiają
„Kubusie”: Każdy Kubuś to jest zuch, szybki zwinny jest za dwóch
„Biedronki”: Raz, dwa, trzy wygrywamy my
Tak przygotowane dzieci przystąpiły do rywalizacji w konkurencjach sportowych: bieg, przewracanie i stawianie pachołków w obręczach, ciągnięcie misek z piłką lekarską (jajko dinozaura) zbieranie na czas rozrzuconych piłeczek w dwóch kolorach.
Rywalizację sportową umilał nieodłączny doping zgromadzonej widowni. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków udowadniały, że konkurencje sprawiały im wiele radości i na pewno pozostawią na długo miłe wspomnienia. Mali sportowcy zaprezentowali wysokie umiejętności oraz pełne zrozumienie zasad współpracy w drużynie. Przez cały czas zmagali się nie tylko z innymi uczestnikami, ale również ze swoimi słabościami. W tej rywalizacji nie było przegranych, gdyż sam udział w tak wyjątkowej imprezie już był SUKCESEM!. Wszyscy uczestnicy PARASPARTAKIADY przy muzyce „We Are The Champions” za wysiłek nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami i słodkim upominkiem.

Dodaj komentarz

Powrót na górę strony

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content