Fizjoterapia

Fizjoterapia jest integralną częścią obszaru nauk medycznych. Dzięki zastosowaniu różnorodnych technik możemy odpowiednio wpływać na prawidłowy rozwój psychomotoryczny dziecka.

W naszym przedszkolu rolą fizjoterapeuty jest praca z dziećmi, które posiadają deficyty układu ruchu. Rehabilitacja ma znaczący wpływ na podniesienie jakości ich życia. Terapia prowadzona jest sposób indywidualny w oparciu o wcześniejszą neurodiagnostykę dziecka. Techniki fizjoterapeutyczne wykorzystywane w pracy z dzieckiem: ćwiczenia metodą PNF, ćwiczenia elementami metody Bobath, terapia tkanek miękkich, masaż , ćwiczenia z elementami  Integracji Sensorycznej, Ćwiczenia ogólnorozwojowe. Zajęcia odbywają się  w gabinecie oraz na sali gimnastycznej, która pozwala na nieograniczoną swobodę do pracy z dzieckiem. Gabinet wyposażony jest w niezbędne sprzęty i akcesoria pracy fizjoterapeuty ale przede wszystkim przyjaźnie urządzony na potrzeby dziecka stwarza poczucie ciepła i bezpieczeństwa, co jest bardzo ważne. Zależy nam na ścisłej współpracy dziecko-rodzic-fizjoterapeuta dlatego zapraszamy na konsultację, gdzie można dowiedzieć się jak pracować z dzieckiem w domu żeby efekty pracy były jeszcze bardziej efektywne.

Fizjoterapeuta prowadzi także działania profilaktyczne dla wszystkich dzieci, które uczęszczają do przedszkola. Wiemy jak ważna jest aktywność ruchowa, kształtuje człowieka i rozwija jego funkcje. Okres „przedszkolnego” dzieciństwa jest szczególnie ważny dla kształtowania prawidłowego rozwoju i zdrowia dziecka. Dlatego zależy nam żeby prowadzić zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowia dziecka, które mają za zadanie eliminować złe nawyki i nie doprowadzać do wad postawy. Na takich zajęciach dzieci uczestniczą w zabawach ruchowych z elementami gimnastyki korekcyjnej. Wpływa to odpowiednio na prawidłowy rozwój ruchowy ale też kształtuje charakter, wolę, twórczą wyobraźnię, pamięć oraz uczą samodyscypliny i zaradności . Dzieci uczą się świadomości własnego ciała żeby umiejętnie pracować nad sobą. Dowiadują się w sposób odpowiedni dla swojego wieku jakie powinno być prawidłowe odżywianie i jak można unikać chorób wieku dziecięcego. Ta świadomość jest bardzo ważna ponieważ często skutkuję dbaniem o siebie i własne zdrowie co wpływa na dalszy prawidłowy rozwój i edukację w wieku szkolnym. W myśl „lepiej zapobiegać niż leczyć” dbajmy wspólnie o zdrowie naszych pociech.

Powrót na górę strony

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content