Nasze Przedszkole ciągle w akcji

FB_IMG_1611819497902Jako, iż jesteśmy  placówką z Oddziałami Integracyjnymi, naszym celem jest kształtowanie u wychowanków wrażliwości na apel pomocy i współdziałania dla innych. Chcemy dawać przykład dla wszystkich, bo wiemy jak ważna jest życzliwość i bezinteresowność.Nie od dziś wiadomo, że nasze przedszkole słynie z pomocy potrzebującym. Jedna akcja się kończy, a druga się zaczyna. Ogromne zaangażowanie  dzieci i ich rodziców oraz wszystkich pracowników przedszkola w „pomaganie” bardzo procentuje.Cyklicznie co roku w naszej placówce organizujemy szereg akcji niosących pomoc:

„Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” – to już tradycja w naszej placówce, chętnie bierzemy udział w akcji WOŚP.

„Rozwesel serca dziecka”-cykliczna akcja charytatywna organizowana przez naszą placówkę w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Celem jest pomoc rodzinom z naszej społeczności, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Do akcji ochoczo włączają się rodzice innych dzieci oraz pracownicy przedszkola. Przygotowana paczka zawiera artykuły pierwszej potrzeby oraz zabawki dla dzieci.

„Górą grosza”-ogólnopolska akcja, która trwa kilka miesięcy. Zbieramy grosz do grosza, zliczamy , pakujemy i wysyłamy. Wszystkie środki są wsparciem dla Domów Dziecka i rodzin zastępczych.

” Wkręć się w pomaganie – zbieranie nakrętek dla Kacperka. U nas każdy przedszkolak wie, że nakrętek się nie wyrzuca i że w tak prosty sposób można komuś pomóc.

„Zbiórka karmy dla zwierząt „– akcja charytatywna dla bezdomnych zwierząt, podopiecznych stowarzyszenia VOX ANIMALIUM.

Aktywnie włączamy się do akcji dla podopiecznych Fundacji SIEPOMAGA, przyjmując wyzwania Challenge tj .Szymusiowe serduszko i wiele innych.

Dołączyliśmy także do grona wspierającego Fundację „BO W NAS JEST MOC”.

Jesteśmy dumni z naszych wychowanków i ich rodziców, którzy są wrażliwi na potrzeby innych i potrafią otworzyć swoje serca.

Z tego miejsca serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy włączają się w pomoc.

Pomagajmy, bo warto – to dewiza naszego przedszkola.

Dodaj komentarz

Powrót na górę strony

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content