„Kubusie” przygotowują sok owocowo- warzywny.

DSCF4515Wiosna już na dobre rozgościła się u nas. Osłabiony organizm przesileniem wiosennym potrzebuje witamin. Wobec powyższego zaplanowaliśmy cykl zajęć promujących zdrowie. Dzieci z oddziału „KUBUSIE” zapoznały się z czynnikami warunkującymi zdrowie, tj. zabiegami prowadzącymi do dbałości o nie, a przede wszystkim przyjmowaniem witamin pod każdą postacią. Postanowiliśmy sami zrobić zdrowy napój pełen smaków i witamin – sok owocowo-warzywny. I tak zaczęła się wspaniała zabawa. Po omówieniu kolejnych czynności, niezbędnych do wykonania soku przedszkolaki pracowały w małych zespołach, w których pod nadzorem nauczyciela: myły, obierały, kroiły owoce i warzywa.
Dzieci zapoznały się również z działaniem sokowirówki jej obsługą, czego efektem był smaczny kolorowy sok degustowany przez wszystkich przedszkolaków. Samodzielnie zrobiony sok smakował o wiele lepiej.
Postanowiliśmy, że na pewno jeszcze kiedyś przygotujemy sobie taki sok. Zapraszamy wszystkich do przygotowania w domu pysznego soku z owoców i warzyw.

Dodaj komentarz

Powrót na górę strony

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content