II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

Olimpiada Świętokrzyska

27 października w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka (etap gminny) dla 9 przedszkoli z Ostrowca Świętokrzyskiego. Olimpiada jest przedsięwzięciem zainicjowanym przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej, odporności psychicznej, emocjonalnej dzieci, rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole, poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej oraz wdrażanie do przestrzegania reguł w zawodach sportowych.

Nasze przedszkole reprezentowała drużyna łączona z najstarszych dzieci z grupy „Kubusiów” i „Biedronek”. Uczestnicy konkurowali w czterech dyscyplinach: biegu sztafetowym, rzucie woreczkiem do celu, skoku obunóż w dal oraz biegu z przeszkodami. Emocje były ogromne. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach, które były oczywiście punktowane, a sama rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze.

II Świętokrzyską Olimpiadę Przedszkolaka wygrała drużyna z Przedszkola nr 11 i ona będzie reprezentować gminę na zmaganiach powiatowych, które odbędą się 30 listopada 2022r.

Olimpiada Świętokrzyska
Olimpiada Świętokrzyska
Olimpiada Świętokrzyska
Powrót na górę strony

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content