Dzień Przedszkolaka na sportowo

Dzień Przedszkolaka

20 września pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – Jarosława Górczyńskiego obchodzony był Dzień Przedszkolaka. To najważniejsze święto dla wychowania przedszkolnego zostało ustanowione przez Sejm RP w 2013 roku z inicjatywy OMEP Polska. OMEP jest międzynarodową organizacją pozarządową, która dąży do zapewnienia najmłodszym dzieciom całego świata możliwie jak najlepszych warunków życia i rozwoju, niezależnie od zróżnicowania materialnego, kulturowego i klasowego. Interweniuje, gdy naruszane są prawa dziecka.

Tegoroczna impreza odbywała się w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Ostrowcu Św. i miała charakter sportowy. Organizatorami były Przedszkola Publiczne nr 12,  nr 16,  nr 21 we współpracy ze Światową Organizacją Wychowania Przedszkolnego ”OMEP”.

W rozgrywkach brały udział dzieci ze wszystkich Przedszkoli Publicznych w Ostrowcu Św. oraz Przedszkole Niepubliczne „Pajacyk”. W zmagania sportowe dzieci zaangażowane były siatkarki KSZO SMS Ostrowiec. Dodatkową atrakcją było rozbawianie małych uczestników oraz zgromadzonej widowni przez agencję artystyczną PATIGO. W przerwach między rozgrywkami przedszkolaków można było podziwiać występy artystyczne dzieci z  Klubu BLACK&WHITE. Obecny na uroczystości prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński pogratulował młodym sportowcom wielkiego zapału i ambicji, podziękował organizatorom, rodzicom i dziadkom za znakomity doping życząc wszystkim spełnienia marzeń.

Na koniec imprezy zostały wypuszczone baloniki marzeń.

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
Powrót na górę strony

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content